Enermax

Enermax Technology Corporation

EnermaxEnermax Technology Corporation powstała na Taiwanie w 1990 roku i jest obecnie jednym z wiodących producentów komponentów komputerowych (zasilaczy, wentylatorów, klawiatur, obudów HDD i innych urządzeń peryferyjnych). Od 2000 roku główna siedziba firmy znajduje się w Taoyuan na Tajwanie.
Sześć filii i liczni partnerzy na całym świecie tworzą doskonałą sieć handlu detalicznego, OEM i ODM. Enermax ma filie w Niemczech, Francji, Włoszech, USA, Japonii i Chinach. Na całym świecie Enermax zatrudnia ponad 600 pracowników. Od 2004 roku Enermax Technology Corporation jest notowana na tajwańskiej giełdzie.

20 lat mocy, innowacyjności, designu

EnermaxSzczegółowa wiedza techniczna i trafne przewidywanie trendów odgrywają zasadniczą rolę dla szybkiego rozwoju marki Enermax. Przed przystąpieniem do tworzenia własnych przedsiębiorstw, założyciele Enermax pracowali na stanowiskach kierowniczych w branży IT. Przez ten czas mieli okazje zrozumieć potrzeby i wymagania entuzjastycznych klientów. Postanowili oni zaoferować im nową, niespotykaną dotąd, jakość sprzętu komputerowego. Dzięki temu, w bardzo krótkim okresie czasu, marka Enermax stała się popularna na całym świecie.
Enermax jest w posiadaniu dwóch fabryk. Jest to niezbędne dla gwarantowania wysokiej jakość produktów i ich długiej żywotności. Własny zespół do spraw badań i rozwoju zapewnia stały postęp oraz innowacyjne wzornictwo produktów. W ostatnich latach, tworzone innowacje i technologie ciągle wyznaczają nowe standardy na rynku.

Moc

Enermax był nie tylko pierwszym producentem zasilaczy, który złamał barierę 1kW, lecz jest też firmą nieustannie rozwijającą energooszczędne technologie i rozwiązania. Wszystkie serie zasilaczy w obecnym asortymencie producenta posiadają międzynarodowy certyfikat oszczędności energii 80PLUS®. Na początku 2010 roku, Enermax wypuścił na rynek zasilacze z serii Modu87+ i Pro87+ z certyfikatem 80PLUS® Gold. Urządzenia te przy napięciu 230V osiągają maksymalną sprawność na poziomie 93%, po raz kolejny podnosząc poprzeczkę w popularnym zakresie mocy od 500W do 800W. Ponadto Enermax wspiera międzynarodową inicjatywę Climate Savers Computing, organizację użyteczności publicznej zrzeszającą konsumentów, przedsiębiorstwa i innych grup wsparcia. Jej celem jest zwiększenie sprawności komputerów i obniżenie zużycia energii, szczególnie w trybie gotowości.

Innowacyjność

Ciągły rozwój nowych technologii jest częścią sukcesu firmy. Ogromna ilość patentów świadczy o innowacyjnej sile inżynierów Enermax i stanowi podstawę do wzrostu świadomości marki. Jako przykład służyć może przełom w segmencie wentylatorów: po wprowadzeniu opatentowanej technologii łożyskowej Twister, „Air Cooling by Enermax” staje się coraz bardziej popularne. Zarówno dzięki równej i cichej pracy, jak i wysokiej wydajności.

Projekty

W dziedzinie projektowania produktów Enermax zaliczany jest do światowej czołówki:
2007: „red dot design award” dla klawiatury Aurora Premium
2008: „IF Product Design Award” dla zewnętrznej obudowy HDD Jazz
2009: „red dot design award” dla multimedialnej klawiatury Aurora Micro Wireless i serii zasilaczy Revolution85+
2010: „IF Product Design Award” dla serii zasilaczy Revolution85+

EnermaxEnermax